Anlık Moda Trendleri Zara’da

Anlık Moda Trendleri Zara’da


İspanyol merkezli giysi ve aksesuar markası 1975’te Amancio Ortega Gaona tarafından yaratıldı. Amancio Ortega Gaona, 1963’te La Coruna’da bir konfeksiyon atölyesi açarak işe başladı. Karısı Pepita, erkek kardeşi ve baldızıyla birlikte pijama ve sabahlık üzerine ihtisaslaştı. Zara markasıyla ilk mağaza 1975’te La Coruna’da açıldı. Mağaza yüksek trendli, popüler ancak düşük fiyatlı ürünler satarak başarısını hızlı bir şekilde kanıtladı ve Ortega İspanya genelinde başka Zara mağazalarını da açmaya başladı. 1980’lerde Ortega teslim sürelerini azaltmak ve “anlık moda” dediği moda değişimini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için yeni trendler, yeni tasarımlar ile birlikte üretim ve dağıtım sürecini de değiştirmeye başladı. Bunun sonucunda Ortega “hazır pişirilmiş” kıyafetler adını verdiği işin peşinden gitti ve podyum, sokak trendlerini takip ederek herkesten hızlı bir şekilde kreasyona dönüştürdü.

Yurtdışındaki ilk Zara mağazası 1989’da New York’ta hizmete girdi. 1999’da Zara markası altında Zara Fragances adıyla bir parfüm ve Zara Textures adıyla da bir kozmetik serisi piyasaya sürüldü. 1979’da Amancio Ortega Gaona’nın kurduğu İnditex grubu (Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius) 2001’de kadın iç çamaşırı markası Oysho’nun da gruba katılmasıyla daha da zenginleşti.

Zara 1998-2002 yılları arasındaki büyüme miktarlarına bakıldığında %146 ile dünyanın en hızlı büyüyen moda firması İspanyol Zara olmuştur, bunu %103 ile yine İspanyol Mango ve %91 ile İsveç firması H&M izlemiştir.

“Modayı demokratikleştirmek” gayesi ile her geçen sene büyüyüşünü sürdüren Zara’nın birbirinden şık kreasyonlarına indirimli fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle