Hennes & Mauritz; Kısa Adıyla H&M

Hennes & Mauritz; Kısa Adıyla H&M


Hazır giyim firması Hennes & Mauritz, 1947 yılında Erling Persson tarafından kuruldu. “Hennes” İsveççe’de “kadın için” anlamına gelir. Erling Person, Vasteras’ta “Hennes” tabelalı bir dükkanda satılmak üzere bayanlara yönelik giysi serilerini ilk kez 1947’de hazırlar. 1968 yılında, firmasını genişletmek için Stokholm’da av malzemeleri dükkanı Mauritz Widfoss’u satın aldığında firmanın ismine ikinci bir isim olarak, “Mauritz”i ekler. Bunun nedeni koleksiyonuna erkek giyimi de eklemek istemesidir.

Erkekler için hazırlanmış olduğu bir seri ile koleksiyonunu tamamlayan H&M, 1964’te Norveç’ten sonra, 1967’de Danimarka, Almanya ve İsviçre’de faaliyet göstermeye başlar.

1982 yılından beri oğlu Stefan tarafından idare edilen H&M, Hollanda, Avusturya, Finlandiya’yı, sonra 1998’de Fransa ve 2000’de ABD’yi fetheder.

Marka danışmanlık şirketi Interbrand, 2009 ve 2010 yılında 21. en değerli global marka olarak H&M’yi seçmiştir. Bu H&M’yi araştırmada en yüksek sıralardaki perakende mağazası yapmıştır. Tam şirket adı Hennes & Mauritz olan markanın adı, akılda kalıcılığını kolaylaştırmak için H & M olarak lanse edilmiş ve bu şekilde markalaşılmıştır.

H&M Bugün 43 ülkede 2.300 ‘den fazla mağazaya sahip ve 2011 itibarıyla 94.000 kişi civarında istihdam sağlamaktadır. İsveç Klisesi zincirin ana ortaklarından biridir.

H&M markalı ürünlere çok uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle