Lenovo Pazardaki Payını Büyütmeye Devam Ediyor

Lenovo Pazardaki Payını Büyütmeye Devam Ediyor


Lenovo (Lenovo Grup Limited) Uluslararası Çin merkezli bilişim teknoloji şirketidir. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar, sunucu ve bilgisayar teknolojisi aksesuar ve donanımlarının üretimini yapmaktadır. Şirket, Legend Grup Ltd. ve Yeni Teknoloji Geliştirme A.Ş. adıyla Pekin’de Liu Chuanzi başkanlığında 11 mühendisten oluşan bir grup tarafından 1984 yılında kurulmuştur.

Lenovo, 1988 yılında Legend şirketi bünyesine dahil olmuştur. Lenovo’nun ana merkezi şu an için Çin Halk Cumhuriyeti Pekin’de yer almaktadır. Diğer yönetim ana iş merkezleri; ABD ve Singapur’dadır. Ayrıca Şanghay, Shenzhen, Xiamen, Chengdu ve Yamato’da araştırma merkezleri bulunmaktadır.

IBM’ in PC bölümünü satın almasıyla, 2004 yılında Çin’de pazar lideri oldu. 2005 yılında yaklaşık 1,75 milyar dolara IBM firmasının bilgisayar bölümünü satın aldı. 2009 yılında HP, Dell ve Acer’ın ardından %28,6 pazar payıyla dünyanın en büyük 4. bilgisayar üreticisi konumundaydı. 2010 yılında toplam hasılatı; 16.604 milyar USD, net geliri ise 129 milyon USD olmuştur.

IDC ve Gartner’ın yaptığı açıklama ile 2013 2.çeyrekte PC pazar payını %16,7′ ye çıkararak dünya çapında pazar payında HP’yi geride bıraktı ve pazarın yeni lideri oldu.

Üretmiş olduğu başarılı ürünlerle bilgisayar ve akıllı telefon piyasasında çok ciddi bir pazar payını eline alan Lenovo’nun teknoloji harikası ürünlerine indirimli fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle