LG G2 Android Lollipop 5.1 Güncellemesi Alacak

LG G2 Android Lollipop 5.1 Güncellemesi Alacak


LG, akıllı telefonlarla birlikte hayatımızda adından sıklıkla bahsettiren dev markalardan biri haline geldi. Yüksek teknik özellikleri uygun fiyatla birleştirip LG G2’yi yaratan marka, piyasada çok yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. 2013 yılının en iyi telefonlarında biri olan ve şu sıralar bile kullanıcıların en fazla ilgi gösterdiği akıllı telefonların başında gelen LG G2, Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile güncellenecek. Kısa bir zaman sonra sunulacak olan güncelleme merakla bekleniyor.

Amiral gemisi konumdaki akıllı telefonlara güncelleme desteği daha uzun süre devam ediyor, duruma bakılırsa LG G2, Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine kavuşan cihazlar arasındaki yerini alacak. Haber Güney Kore’de bir LG çalışanı tarafından doğrulandı.

Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi G2 akıllı telefona UX 4.0 arayüzünü kazandıracak. Şu an LG G4’te yer alan bu arayüzde çok sayıda yazılımsal fonksiyon mevcut. Akıllı telefonda Android 5.1 versiyonu sürpriz şekilde atlanıyor ve doğrudan Android 5.1.1’e geçiş sağlanıyor.

D802 model numaralı cihazla uyumlu güncelleme için çalışmalar sürdürülmekte. Önümüzdeki aylarda indirilebilir olması bekleniyor. Satışa sunulduğu günlerde rakiplerine kıyasla daha uygun bir fiyat etiketi taşıyan G2 5.2 inç genişlikli 1080p ekran, Snapdragon 800 yongaseti, 2 GB RAM, 16 / 32 GB depolama alanı, optik imaj stabilizasyonu teknolojili 13 MP ana kamera ve 3000 mAh kapasiteli pil gibi özelliklere ev sahipliği yapıyor.

lg-g2-android-5-1-1

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle