Sanal POS Hakkında Her Şey

Sanal POS Hakkında Her Şey


Mağazalardan kredi kartı ile alışveriş yapılırken kullanılan fiziksel POS cihazlarının internet üzerinden e-ticaret için kullanılan çeşitlerine “Sanal POS” adı verilmektedir. Sanal POS ile e-ticaret sistemleri internet üzerinden kullanıcılardan aldıkları kredi kartı bilgileri ile kredi kartından tahsilat yapılabilir ve tahsil ettikleri tutarın kendi banka hesaplarına geçmesini sağlarlar.

Müşteri ile firma arasında yapılan alışverişlere ait ödemeler, Sanal POS sayesinde internet üzerinden çevrimiçi (online) olarak yapılmaktadır. Bu sayede fiziksel olarak kredi kartına ihtiyaç duyulmadan ödemeler kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal mağaza müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme alabilmeniz için kullanabileceğiniz sistemlerden biri de Sanal POS sistemidir. Bu sistem dışından örneğin PayPal ile de müşterilerinizden kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz.
Türkiye’de Sanal POS hizmeti bankalar tarafından sağlanmaktadır. Sanal POS sahibi olmak için öncelikle bu hizmeti veren bir bankaya başvurmanız gerekmektedir. Ülkemizde Sanal POS hizmeti veren başlıca bankalar Akpos (Akbank), VPOS-724 (Vakıfbank), POSNET (Yapı Kredi Bankası), Garanti Sanal POS(Garanti Bankası) ve Finans WebPos (Finansbank) olarak listelenebilir. Bu bankalarında dışında diğer bankalar da Sanal POS hizmeti verebilir/vermektedir. Sanal POS başvuru süreci hizmeti veren bankaya göre değişiklik gösterebilir. Ancak tüm bankaların ortak talebi Sanal POS başvurusunda başvuru sahibinin şirket olmasıdır.

Tüm bu sıkıntılarla ve uzun bürokrasi işlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız size hazır bir sistem sunan bir e-ticaret sitesinde sanal dükkân açabilirsiniz. Şartlar göz önünde bulundurulduğunda bu anlamda en cazip e-ticaret sitesinin Buypasa olduğunu rahatlıkla söylenebilir. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi ezber bozan kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor. Daha ayrıntılı bilgi için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle