Tom Ford; Şehirli, Kültürlü Erkeği Lükste Yeniden Şekillendiriyor

Tom Ford; Şehirli, Kültürlü Erkeği Lükste Yeniden Şekillendiriyor


Tom Ford deyince akan sular duruyor. Modanın tüm duayenleri, onu son yılların dahi tasarımcısı olarak tanımlıyor, en önemli dergilerden Vogue onun için “Stiliyle dünyayı ele geçirecek insan” diyor. Angelina Jolie, Kate Moss, Charlize Theron gibi dünya starları onun tasarladığı gözlüklerden vazgeçemiyor, her sezon tasarladıkları büyük merak uyandırıyor.

Tom Ford demek, bir anlamda seksapalite, kışkırtıcılık, cinselliği vurgulamak demek. Çıkardığı “Black Orchid” parfümü, kokusundan ziyade reklamlarıyla şaşkınlık yaratmaya yetti bile. Çünkü Ford sınırları zorlayarak ilanlarda erkek parfümünü kadınlara kışkırtıcı ve ahlaki değerleri zorlayıcı bir şekilde sergiletti. Diğer reklamların da bundan aşağı kalır yanı yoktu. “Reklam kampanyaları moda ve tasarım dünyasının şovudur. Bu şovla dikkatleri çeker ve koleksiyonunuz hakkında merak uyandırırsınız. Bu iddianın arkasında yaratıcı bir koleksiyon olmak zorunda. Yoksa gümlersiniz.” Black Orchid, reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünü doğrularcasına o kadar büyük bir ilgi (ve tepki) topladı ki, California’lı bir çiçek üreticisi dünyanın ilk siyah orkidesini bile üretti.

“Lüks sadece insan elinden çıkabilir” diyor Tom Ford. Şehirli, kültürlü erkeği lükste yeniden şekillendiriyor. Lüksün, şehirli, karizmatik erkeğin sinemadaki kahramanını da Ford’dan başka kimse giydiremezdi. Geçen sene gösterimde olan son Bond filmi ‘Quantum of Solace’da Daniel Craig’i tabii ki Tom Ford giydirdi. Dar kalıpları Bond’un seksiliğini gözler önüne sererken, ceketin etek kısımlarındaki detaylar da maceradan maceraya koşmasına olanak sağlıyordu.

Moda dünyasının dahi çocuğu Tom Ford’un birbirinden şık kreasyonlarına indirimli fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle