Toms Markasının İlginç Hikayesi

Toms Markasının İlginç Hikayesi


İnternet teknolojisiyle iyiden iyiye küreselleşen dünyada hemen her şey elimizin altında bulunuyor. Bu sınırsız tüketebilme durumu başlarda tatmin edici görünse de bir süre sonra sorgulayan tüketiciler için rahatsız edici oldu. Neyi, neden alıyoruz soruları daha fazla sorulmaya başlandı. Belki de bu yüzden hemen her küresel markanın yardım fonları oluşmaya başladı. Özellikle moda markaları bu konuda başı çekiyor. Türkiye’de son iki yıldır fazlasıyla gördüğümüz Toms ayakkabıların hikâyesi ise biraz daha sıra dışı. Markanın kuruluş fikri tamamen bir sosyal duyarlılık hikâyesi… Bu hikâyeye bu kadar sahip çıkılması, dünyanın her yerinde alıcı bulması ise oldukça şaşırtıcı. Basit bir ayakkabı fakat ince işçilikli bir hikâyenin başarı öyküsü bu.

Toms ayakkabıların geçmişi 2006 yılına dayanıyor. Uzun yıllar reklam ve medya sektöründe çalışan Blake Mycoskie, bir spor turnuvası için Arjantin’e seyahat eder. Buenos Aires caddelerinde dolaşırken çocukların kaldırımlarda ayakkabısız dolaşması dikkatini çeker ve çok etkilenir. Bölgedeki yerel polo oyuncularının giydiği ‘alpargata’ adı verilen basit kanvas ayakkabılardan kendisi de giymeye başlar. Çocukların ayakkabı giymesi için yardım etmek isteyen Maycoskie, çözümü yine bölgenin kendinde bulur ve bu basit yerel ayakkabıdan esinlenerek bir ayakkabı markası kurar. Toms’tan alınan her bir çift ayakkabıdan sonra bir çift ayakkabının da ihtiyacı olan çocuklara bağışlanması üzere bir sistem geliştirir. Önceleri Kuzey Amerika pazarı için düşünülen bu fikir kısa zamanda bütün dünyaya yayılır.

Jessica Alba, Scarlett Johansson, Liv Tyler gibi birçok ünlü ismin tercih ettiği Toms’un birbirinden şık ayakkabılarına indirimli fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle