Yves Saint Laurent Hakkında Bilmedikleriniz

Yves Saint Laurent Hakkında Bilmedikleriniz


Yves Henri Donat Mathieu Saint Lauren’ın hikayesi, bitimindeki şaşaadan uzakta, Cezayir’de başlar. Gençlik yıllarında kağıttan bebekler ve kıyafetler diken çocuk 18’ine gelmeden evdeki kadınların giyiminden sorumlu olur. Rüştünü ispat ettiğinde ise Paris yolu kaçınılmaz rotasında belirir ve müstakbel tasarımcı kendini Chambre Sydicale de la Haute Couture’ün kapısında bulur. Tasarımları kısa süre içerisinde ilgi çeken Yves, Vogue Paris editörü Michel de Brunhoff tarafından Christian Dior’la tanıştırılır ve bildiğimiz haliyle Yves Saint Laurent hikayesi start alır.

1960-1970 yılları arasında podyumlarda fırtına gibi esen Yves, unisex kıyafetleri, dar taytları, dar uzun botları ve 1966’da ilk kez görücüye çıkardığı kadın smokini “Le Smoking” ile moda dünyasını ve onun katı Fransız kurallarını derinden sarsar. Günümüz modasının vazgeçilmez söylemlerinden lüksün demokratikleşmesi temellerini atıp ‘Ready to Wear’ koleksiyonu çıkaran ilk Fransız tasarımcı sıfatıyla da bir kez daha tarihin sayfalarına adını yazdırır.

Milenyuma girildiğinde bile, yıldız parıltısını kaybetmesine rağmen moda sahnesindeki etkisini kaybetmeyen Yves, dönemin Fransa başkanı Jacques Chirac tarafından Légion d’Honneur’e laik görülür.

Yves Saint Laurent’in 2008 yılındaki ölümünden sonra ismini Saint Laurent Paris olarak değiştiren; giysi, parfüm ve kozmetik ürünleri ile dünyayı kasıp kavuran Yves Saint Laurent’in birbirinden şık ürünlerine indirimli fiyatlarla sahip olmak isterseniz https://buypasa.com adresinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz sanal mağaza, komisyonsuz satış, ücretsiz sanal pos gibi daha önce eşine rastlanmamış kampanyalarla e-ticaret sektöründe dikkatleri üzerine çeken bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde en uygun fiyat garantisi sunuyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle